ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vjedh Rjet (Steal)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Grannqe
WebMaster
WebMaster


Posts : 321
Join date : 12/01/2010

MesazhTitulli: Vjedh Rjet (Steal)   Wed Jan 13, 2010 11:59 am

Si te vjedhim Rrjet ... =========================================================== Pershendetje , -------------------------------------------------------------- Ja nje toturial nga un se si te vjedhim rrjet ne Lan kjo vlen vetem se nese nuk e heton ISP'ja ( PROVRAJDERI ) po nese e heton a'ther ta ndalon -------------------------------------------------------------- se pari download Angry Ip Scan --------------------------------------------------------------- Link: Download --------------------------------------------------------------- pastaj nese e kini IP 10.10.1.17 ju e lshoni me bo scan prej 10.10.1.1 deri 10.10.1.99 dmth kejt IP mi scanu pastaj kur ti scanon ata qka jon ne momentin duke punuar mundeni te ja merrni Mac Addressen vetem klikoni me te djathten dhe SHow Mac Address psh Mac Address osht 00-0E-A6-9A-26-AB ---------------------------------------------------------------- dhe kete duheni te shkoni ta qitni qitu ---------------------------------------------------------------- Se pari shkoni ne Propertis te My Network Places pastaj perseri Propertis ne Local Area Connection ---------------------------------------------------------------- Pastaj Klikojm Configure Pastaj Advanced pastasj zgjedhim Network Address Klikojm te Value dhe e bejm Paste Mac Addressen edhe OK ---------------------------------------------------------------- pastaj duheni ta ndrroni edhe IP dmth se si e ka Viktima dhe mund ta perdorni rrjetin e tii pa problem ----------------------------------------------------------------- deri sa te heton ISP ----------------------------------------------------------------- Me Respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://gea-hacking.canadian-forum.com
 
Vjedh Rjet (Steal)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Gea - Group (Grannqe - Enis - Atdhe) - Protected By OpojaHackersGroup :: Hacking-
Kërce tek: