ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 IPKO - Hack

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Grannqe
WebMaster
WebMaster


Posts : 321
Join date : 12/01/2010

MesazhTitulli: IPKO - Hack   Wed Jan 13, 2010 5:40 am

Te gjithe kan deshire qe te din nje tutorial si te vjedhin rrjet me IPKO , ka plot qe e din ketu po ka edhe qe nuk e din , vendosa qe te shkruaj nje tutorial per IPKONET se si te vjedhim rrjetin te IPKO NET . Kush e ka me ipko dmth e i ka mbaru kartela ja qet CLICK HERE , (KLIKO KETU per te rimbushur ) Tash , ju psh deshironi qe te merrni rrjet prej agjes , apo shokut tend nuk o meranci , ju duhet Username , dhe passwordi i tjeterkujt , poashtu ju nevojiten dhe MAC ADDRESS . Si ti gjeni MAC ADDRESS ?? Shkoni , START > RUN > dhe shenojeni cmd pastaj ju shfaqet nje dritare e zeze ne te shenojeni getmac dhe prisni disa seconda dhe do tju shfaqe disa numra dhe shkronja keshtut disi : 00 - B8 - A9 - 48 - C7 - 98 , ju duhet ti ruani dikun ata numra dhe pasi te keni marr MAC ADDRESS dhe Username/Password shkoni tek PC juaj dhe klikoni tek Local Area Connection > Properties > CONFIGURE > Advanced > dhe pastaj Network Address klikoni tek ajo dhe e keni Not present ju shkoni tek Value dhe shenojeni MAC ADDRESEN pa - dmth vetem numrat 00B8A948C798 dhe pastaj shkoni OK dhe tani pritni deri sa te stabilizohet Local Area Connection , (duhet tju dal perseri nje ! "pikequditese ) pasi te stabilizohet shkoni Connect e shkruani Username/Passwordin qe e keni marre dhe hyni Connect . dhe tani mund te hyni n'msn e sene tjera PS : Nuk keni me pas problem , po as viktima qe ja merrni rrjetin nuk ka vetem atij i dobesohet pak rrjeti e ju e keni me te shpejt se aj , dhe te 2t mundeni te connectoheni ne te njejten koh


Edituar për herë të fundit nga enis në Wed Jan 13, 2010 5:41 am, edituar 2 herë gjithsej (Reason for editing : hack ipko)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://gea-hacking.canadian-forum.com
 
IPKO - Hack
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Gea - Group (Grannqe - Enis - Atdhe) - Protected By OpojaHackersGroup :: Hacking-
Kërce tek: