ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Suretu El Fatiha

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aTdh3
WebMaster
WebMaster


Posts : 214
Join date : 12/01/2010

MesazhTitulli: Suretu El Fatiha   Mon Jan 25, 2010 10:17 am

https://www.youtube.com/watch?v=65f027alJT8

Arabisht

Bismilahir-rrahmanir-rrahim

1.

El-hamdu lil-lahi rab-bil alemin
2.

Err-rrahmanirr-rrahim
3.

Maliki jeumid-din
4.

Ij-jake nabudu ue ij-jake nestein
5.

Ihdinas-siratal mustekim
6.

Siratel-ledhine en'amte alejhimgajril magdubi alejhim ue led-dalin.

AMIN!


Kuptimi ne shqip:

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

1.

Falënderimi i takon vetëm Allahut, Zotit të botëve!
2.

Bamirësit të përgjithshëm, Mëshirëbërësit!
3.

Sunduesit në ditën e gjykimit (përgjegjësisë-shpërblimit)!
4.

Vetëm Ty të adhurojmë dhe vetëm tek Ti kërkojmë ndihmë!
5.

Udhëzona (përforcona) për në rrugën e drejtë?
6.

Në rrugën e atyre, të cilët i begatove me të mira, jo në të atyre që kundër veti tërhoqën hidhërimin, e as në të atyre që e humbën veten!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Suretu El Fatiha
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Gea - Group (Grannqe - Enis - Atdhe) - Protected By OpojaHackersGroup :: Feja Islame-
Kërce tek: