Gea - Group (Grannqe - Enis - Atdhe) - Protected By OpojaHackersGroup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Gjyshja 73 vjeçare maratoniste dhe bodybuildere

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Grannqe
WebMaster
WebMaster



Posts : 321
Join date : 12/01/2010

Gjyshja 73 vjeçare maratoniste dhe bodybuildere Empty
MesazhTitulli: Gjyshja 73 vjeçare maratoniste dhe bodybuildere   Gjyshja 73 vjeçare maratoniste dhe bodybuildere Icon_minitimeSat May 01, 2010 4:19 pm

Ernestine Shepherd zgjohet në orën tre të mëngjesit, shkon në sallën e stërvitjeve ku njëherësh punon edhe si trajnere e bashkëmoshatarëve të saj në Baltimore të SHBA-ve. Edhe dy muaj ajo feston ditëlindjen e 74.

“Ndjehem më mirë se kur kam qenë 40 vjeçe. Jam shumë e lumtur”, thotë Ernestine e cila për më pak se 20 vjet nga një grua e “zakonshme”, është bërë gruaja më e vjetër bodybuilder sipas librit të rekordeve Guinness.

Adhuruesja e “Rockyt” e cila thotë se Sylvester Stallone është burri për shijen e saj, po përgatitet për garën në bodybuilding që do të mbahet këtë javë. “Tash ndjehem më e fortë, më pozitive dhe me më shumë vetëbesim,” thotë Ernestine.

Ajo është e gjatë 165 cm, peshon 53 kg. Mesatarisht merr 1.700 kalori, kryesisht vezë të ziera, mish pule dhe perime të freskëta. Për një javë mesatarisht vrapon 130 km në shirit, ndërsa çon peshë deri në 70 kg, ndërsa deri më tash ka vrapuar në tetë maratonaGjyshja 73 vjeçare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://gea-hacking.canadian-forum.com
 
Gjyshja 73 vjeçare maratoniste dhe bodybuildere
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ngordh breshka 146 vjecare
» Ngordh breshka 146 vjecare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Gea - Group (Grannqe - Enis - Atdhe) - Protected By OpojaHackersGroup :: Kuriozitete-
Kërce tek: