Gea - Group (Grannqe - Enis - Atdhe) - Protected By OpojaHackersGroup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Emocionet dhe Wordpress

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Grannqe
WebMaster
WebMaster



Posts : 321
Join date : 12/01/2010

Emocionet dhe Wordpress Empty
MesazhTitulli: Emocionet dhe Wordpress   Emocionet dhe Wordpress Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:56 am

Nëse emocionet që ndodhen në Wordpress ju janë mërzitur edhe doni të përdorni të reja, unë do ju tregoj se si bëhet kjo gjë.

Të gjithë emocionet default të worpress që instalohen gjënden ne dosjen wp-includesimagessmilies. Përpara se emocionet të shfaqen në faqen tuaj ato duhet më parë të aktivizohen në panelin e administratorit. Kjo gjë behet duke shkruar Settings → Writing dhe sigurohuni që kutia “Convert emoticons” është e zgjedhur.

- Stilo emocionet tuaja:

Ju mund të stiloni emocionet tuaja duke përdorur classën e mëposhtëme:
view source
print?
img.wp-smiley

Përshëmbull duke hequr border anash emocioneve dhe ti jepni pak hapësirë, ju duhet të përdorni kodin e mëposhtëm:
view source
print?
img.wp-smiley { border: 0; padding: 0 2px; }

- Përdorimi i emocioneve:

Kodet që përdoren emocionet tuaja janë si më poshtë:

emoticons Emocionet dhe Wordpress

- Ndrysho emocionet e tuja:

Për të ndryshuar ikonat ka disa mënyra të ndryshme, ju mund të zgjidhni ti zëvendësoni duke përdorur disa plugin ose duke i zëvendësuar vet ato.

Nëse keni vendosur që të ndryshoni ikonat e blogut tuaj, atëherë bëni një backup të dokumentave dhe emocioneve origjinale. Ajo që duhet të bëni është vetëm të zëvendësoni ikonat e vjetra me ato të rejat. Duhet të keni kujdes që emri të korrispondoj njësoj me ato që ishin përdor më parë. Pastaj sigurohuni të bëni një kopje të imazheve tuaja sepse ato do të fshihen nëse bëni upgrade Wordpressin ose ndonjë plugin që ka të bëjë me ato.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://gea-hacking.canadian-forum.com
 
Emocionet dhe Wordpress
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Gea - Group (Grannqe - Enis - Atdhe) - Protected By OpojaHackersGroup :: Tutoriale Shqip-
Kërce tek: